Kaip pasirinkti tinkamiausią kolageną?

  Visi įrašaiGrožis iš vidaus  

Kolagenas gali būti naudojamas įvairiomis formomis, pavyzdžiui, milteliais, tabletėmis, geriamosiomis formomis ar kitomis per burną vartojamomis formomis. Sunku nepaklysti tokioje gausybėje pasirinkimų, todėl dalinamės patarimais ir rekomendacijomis, kaip pasirinkti sau tinkamiausią kolageno produktą:

Pasirinkite Jums labiausiai patinkančią kolageno formą. Šiuo metu galima rasti gausybę skirtingų per burną vartojamų kolageno variantų: skystį, miltelius, kapsules, guminukus ir kita, todėl svarbu įsivertinti, kokia vartojimo forma yra jums patraukliausia ir patogiausia vartoti. Tai itin svarbu, nes, siekdami geriausių rezultatų, kolageną turėtumėte vartoti ilgesnį laiką.  

Nuoseklumas. Nuoseklumas yra labai svarbus naudojant kolageno produktus. Kolageno nauda dažnai pasireiškia per ilgesnį reguliaraus naudojimo laikotarpį. Nors kai kurie žmonės gali pastebėti rezultatus per kelias savaites, kitiems gali prireikti kelių mėnesių, kad pastebėtų reikšmingus pokyčius. Svarbu nuosekliai naudoti kolageno produktus ir suteikti savo kūnui pakankamai laiko įsisavinti ir panaudoti kolageną.

Nustatykite optimalų Jums reikalingą kolageno kiekį. Dažnai sunku nuspręsti, kokio kiekio kolageno mums reikia. Įprastai specialistai rekomenduoja kiekį įvertinę jūsų poreikį. Tai visai nesuku įsivertinti ir patiems, tiesiog atsakykite į šiuos klausimus: 

  • Ar skundžiatės suprastėjusia odos, plaukų, nagų būkle?
  • Ar jūsų oda yra praradusi drėgmę ir skaistumą, atsiranda pastebimų raukšlių?
  • Ar pastaruoju metu nevartojote maisto papildų, skirtų odai, plaukams ar nagams? 
  • Ar esate vartoję kolageną per pastaruosius porą mėnesių? 
  • Ar gyvenate užteršto oro aplinkoje? 
  • Ar jums daugiau nei 25 metai?

Jei į didžiąją dalį klausimų  atsakėte „TAIP“ ir nevartojote kolageno ar kitų maisto papildų  grožiui, reiktų pradėti nuo didelio kolageno kiekio tam, kad atkurtumėte prarastą jo kiekį organizme. Kaip žinia, nuo 25 metų mūsų organizmas pradeda netekti turimo kolageno kiekio, dėl to prastėja odos, nagų ir plaukų būklė. 

Pradžioje rekomenduojama suvartoti bent jau 8-10 g kolageno per dieną pirmuosius du mėnesius, siekiant atkurti kolageno atsargas organizme. Jei kolageną jau vartojate kurį laiką, pavyzdžiui, 1-2 mėnesius ar ilgiau, galite rinktis mažesnį kolageno kiekį turinčius maisto papildus, šiuo atveju - belieka palaikyti reikalingą kolageno kiekį. Tam užtenka 2-5 g kolageno per dieną. Todėl renkantis maisto papildus, įsivertinkite šiuos faktorius ir taip nuspręsite, koks produktas jums tiks labiausiai. 

KAIP VARTOTI KOLAGENĄ arba KITI SVARBŪS KLAUSIMAI?

Paros metas. Kolageno maisto papildo vartojimo rekomendacijos gali būti įvairios atsižvelgiant į numatomą naudą. Dažniausiai rekomenduojama vartoti ryte tuščiu skrandžiu arba prieš miegą. Visgi, tyrimai rodo, kad didelės įtakos poveikiui vartojimo laikas nedaro.

Vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis. Ypač atkreipkite dėmesį į rekomenduojamą kartu suvartoti vandens ar kitų skysčių kiekį.

Derinkite su sveiku gyvenimo būdu. Kolageno papildai ar kiti produktai nėra „stebuklingas sprendimas“. Svarbu išlaikyti sveiką gyvenimo būdą valgant subalansuotą maistą, geriant pakankamai vandens, reguliariai mankštinantis ir laikantis gerų odos priežiūros įpročių, tam kad būtų palaikoma kolageno gamyba ir bendra savijauta. 

Pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu. Jei turite kokių nors konkrečių sveikatos problemų, ar sutrikimų, vartojate vaistus, visada patartina pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu prieš pradedant vartoti naujus papildus ar odos priežiūros produktus, įskaitant ir kolageną.

Atminkite, kad individuali patirtis gali skirtis, o kolageno produktų rezultatai gali priklausyti nuo tokių veiksnių kaip  amžius, genetika, bendra sveikata ir gyvenimo būdas. Ieškokite, domėkitės ir tikrai rasite Jums tinkamiausią kolageno variantą. 

Susiję straipsniai

Faktai apie kolageną. Ko dar negirdėjai?

Faktai apie kolageną. Ko dar negirdėjai?

• Kolagenas – natūraliai žmogaus organizme sintetinamas baltymas, šis baltymas yra vienas iš svarbiausių odos elementų ir sudaro virš 70%...
Plačiau

Trumpa atmintinė apie kolageną

Trumpa atmintinė apie kolageną

Kolagenas reikalingas daugeliui mūsų organų. 

Jis stabdo senėjimą ir padeda apsisaugoti nuo ligų.

Dažnai sulaukiame jūsų ...
Plačiau