Tikslai Tavo 2023 metams

  Visi įrašai

Naujųjų metų pažadai ar tikslų išsikėlimas - tradicija siekianti senovės laikus. Ši tradicija laikoma kaip būdas naujus metus sutikti pozityviai. Naujų metų pradžia tai lyg natūralus perėjimo taškas, nuo kurio yra lengviau save pamotyvuoti išsikelti sau tikslus susijusius su asmenine gerove, karjera ar sveikata.  Šiame vis greitėjančiame gyvenimo tempe mes dažniausiai į prioritetus statome karjerą ir gerovę, o save kaip gyvą organizmą, kuriam taip pat reikia dėmesio ir rūpesčio paliekame antrame plane. Tad mes siūlome šiais metais atsigręžti į save ir įsimylėti iš naujo.

Štai keletas pasiūlymų jūsų asmeniniams tikslams kitiems metams:

1. Daugiau miegoti

Neveltui miegui suteikiame pirmąją vietą sąraše - miegas vaidina labai svarbų vaidmenį palaikant gerą sveikatą ir emocinę savijautą gyvenime. Tai, kaip jaučiatės pabudę, iš dalies priklauso nuo to, kas vyksta miegant. Miego metu jūsų kūnas stengiasi palaikyti sveiką smegenų veiklą ir jūsų fizinę sveikatą. Nepakankamas miegas laikui bėgant gali padidinti lėtinių (ilgalaikių) sveikatos problemų riziką. Tai taip pat gali turėti įtakos jūsų mąstymui, reakcijai, darbui, mokymuisi ir bendravimui su kitais. Todėl praktikavimasis eiti anksčiau miegoti, ir prailginti miegą gali būti pirmas žingsnis geresnės savijautos link. O jei Jums sunku užmigti, patarimus kaip tai padaryti galite rasti mūsų blogo Miego higiena 1 dalyje.

2. Daugiau judėti

Reguliarus fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti DĖL SAVĘS. Būti fiziškai aktyviam – reiškia ne tik sportiškesnį ir tvirtesnį kūną, tuo pačiu, tai pagalba jūsų galvos ir minčių „pravalymui“. Jei nesate sporto mėgėjas, pradėkite mažais žingsneliais, pavyzdžiui galite pradėti vaikščioti pėsčiomis į darbą.

3. Skirti laiko įvairių organizmo sistemų atstatymui

Svarbu atsiminti jog gerai būsenai svarbu ne tik nervų sistemos palaikymas, arba geras miegas, bet svarbu palaikyti ir kitas organizmo sistemas. Taigi užsibrėžkite kartas nuo karto atlikti detoksikaciją kad pagerintumėt kepenų veiklą, kasdien vartoti skaidulas dėl žarnyno geros būklės, naudoti elektrolitus jeigu daug prakaituojate, gerti imunitetą stiprinančius papildus arba vartoti daug imbiero, česnako, medaus.

4. Rūpintis savo psichologine sveikata

Psichinė sveikata apima emocinę, psichologinę ir socialinę gerovę. Tai daro įtaką mūsų mąstymui, jausmams, elgesiui, pasirinkimams ir santykiams su kitais. Psichinė sveikata yra daugiau nei psichikos ligos nebuvimas – ji labai svarbi jūsų bendrai sveikatai ir gyvenimo kokybei. Jei svarstėte apie specialistų pagalbą – galbūt šiais 2023 metais vertėtų į savo psichologinę sveikatą investuoti tam, kad visos gyvenimo sritys klostytųsi sklandžiau.

5. Išdrįsti kas mėnesį pabandyti vis naujus dalykus- ar tai būtų nauji receptai ar naujos veiklos

Kartais ilgos dienos pabaigoje norisi tik užsisakyti picos, o savaitgaliais kiurksoti lovoje įsijungus mėgstamiausią serialą. Tai visiškai normalu, tačiau gyvenimas neprasiturtina naujais įgūdžiais, patirtimis, pažintimis. Todėl jei nenorite įdomesnio gyvenimo- mokykitės ir atraskite! Išbandykite naują veiklą kurios dar nebandėte, nuvažiuokite pasivaikščioti į muziejų ar gamtos draustinį, galų gale išbandykite naują receptą- taip ne tik galite pagerinti savo įgūdžius, atrasti mėgiamas veiklas, bet ir jausitės naudingai praleidę laiką.   

6. Užsibrėžti prisidėti prie aplinkos gerinimo ir nepamiršti rūšiuoti

Tikrai galite užsibrėžti po Naujųjų metų pasižadėjimą tapti veganu arba laikytis be atliekų gyvenimo būdo, tačiau bandymas pasiekti šiuos tikslus gali būti siaubingas pokytis, jei niekada to nebandėte.

Verčiau imkitės mažų žingsnelių. Pabandykite į savo mitybą įtraukti vieną augalinį patiekalą, pradėkite perdovanoti drabužius ir taupykite. Kai galite, neškitės daugkartinio naudojimo krepšį į prekybos centrą, įsigykite ekologiškų metalinių šiaudelių rinkinį ir kuo daugiau rūšiuokite.

7. Mokytis organizuoti savo veiklą- tvarkingesni namai, ar darbų susiplanavimas vienas po kito

Dirbdami tvarkingoje aplinkoje galite sutelkti dėmesį į užduotis ir jas atlikti greičiau, o tai padidina jūsų pagreitį visą dieną. Pasiekus šiuos tikslus, jūsų smegenyse išsiskiria daugiau gerą savijautą skatinančių cheminių medžiagų, stiprinama jūsų veikla ir sumažėja stresas.

8. Plėsti žinių bagažą skaitant knygas

Yra atlikta tyrimų parodančių, jog skaitymas lovoje prieš miegą ne tik pagerina bendrą miego kokybę, bet ir patiriama mažiau problemų užmiegant. Taip pat užfiksuotas teigiamas poveikis pažinimo veiklos rodikliams, pvz., koncentracijai, atminčiai, socialiniams įgūdžiams ir kūrybiškumui, taip pat emociniams pokyčiams didesnio pasitikėjimo, mažiau izoliacijos jausmo ir depresijos žymenų pagerėjimo kryptimi.

9. Atraskite savo naujametines rezoliucijas su kuriomis galėtumėt tobulėt ne tik fiziškai, bet ir pshichologiškai

Visi nuolat skelbia rezoliucijas artėjant Naujiems metams, sąrašai būna dideli ir įtikinami. Dažniausiai vienas tokių sąrašų pasirenkamas ir po mėnesio lieka dulkėti ant lentynos. Galbūt tai nutinka nes ne visi elementai atitinka jūsų gyvenimo poreikius arba užsibrėžiate vienam kartui per daug. Nebijokite pradėti mažais žingsniukais, o kai viena veikla taps įprastine ir kasdienine, visada galite užsibrėžti naujų veiklų. Taip bus didesnė tikimybė, kad pavyks veiklą tęsti ilgiau, o tikslus įgyvendinsite.